Düşük faiz ile Amerika’da yatırım

  • 0

Düşük faiz ile Amerika’da yatırım

Gayrimenkule yatırım yapanlar yönünü Amerika’ya çevirmiş oldu. Amerika’da konuta yatırımın Türkiye ülkesine kıyasla iki kat daha karlı olduğunu açıklayabiliriz. 30 binin üzerinde Türk yatırımcının Miami’den konut almış olduğu istatistikleri de sizlere sunalım. İstanbul’daki dairelerin amortisman süresinin 15-20 yıl, Miami’dekilerin ise 7-10 yıl olduğunu ifade edelim.

Ekonomisi yönünden üçlü ülke olan Amerika’da hem kira hem de prim beklentisiyle alınan evlerin yıllık kira getirisinin Türkiye’deki bir konutun iki katına denk geldiği söyleniyor. “İstanbul’da 150 bin dolara alınan bir evin kira getirisi aylık ortalama 750 dolardır. Florida eyaletinden 150 bin dolara aldığınız evin aylık kira getirisi ise ortalama olarak en az 1.500 dolar civarında bulunyor. Florida’da ev fiyatlarının 40 bin dolardan başladığını da yazımızın sonuna ekleyelim. Amerika’da gayrimenkul alımlarında tapu işlemleri en fazla 30 gün sürebilmektedir.

Düşük faiz ile Amerika’da yatırım

Sizde düşük faiz ile Amerika’da yatırım yapmak istiyorsanız irtibat bilgilerimizden bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz.

Tags :


Değerlendirmeni Paylaş

Okan AKIN Prıncıpal Broker NMLS: 390228