Amerika’da Mülk Alma İşlemleri

Amerika’da mülk sahibi olabilmenin sanıldığı gibi zorlu bir sureci yoktur. Gerçekleşmesi imkânsız bir rüya ise asla değildir. Karar vermeniz gereken tek şey alacağınız mülkün bedelini nakit mi yoksa Amerika’dan sağlayacağınız finansmanla mi karşılayacağınızdır. Alacağınız mülkün bedelini nakit ödeyecekseniz, Amerikan vizenizin, yeşil kartınızın, ya da çalışma izninizin olmasına gerek yoktur. Bütün işlemleriniz dünyanın en büyük Amerikan ipotek şirketinin İstanbul’daki ofisi tarafından yürütülecektir. Ancak siz isterseniz Amerika’ya gelebilirsiniz ve işlemlerinizi buradan yürütebiliriz. İşlemlerin aşamaları şöyle sıralanabilir:

Alacağınız mülke karar verdikten sonra, İstanbul’daki hukuk büromuz Işıkal hukuk ofisine gidilir, depozit ve satış kontratı imzalanır. Işıkal hukuk, ipotek işlemlerini ve mülkün temiz kâğıdını aldıktan sonra sizinle irtibata geçer. Mülkün satış bedelinin yatırılan depozitten arda kalan miktarı, Işıkal hukuk şirketi tarafından banka aracılığıyla transfer edilir. Son olarak da noter eşliğinde imzalar atılır ve işlemler tamamlanır.

Alacağınız mülkün bedelini ödemek için finansa ihtiyacınız var ise, size Amerikan bankalarının sunduğu harika olanaklarla kredi alabilme imkânını sağlıyoruz. Amerika’dan finans alabilmek için ise sadece: Amerika vizenizin olması, Alınacak kredinin %25’ini nakit ödemeniz, Alacağınız kredi miktarının en az 100.000$ olması gerekmektedir. Ayrıca şirketimiz Florida ve Michigan’daki mülklerin idaresinde de sizlere yardımcı olmaktadır. Kiraya vereceğiniz mülk için: kira kontratlarını hazırlamak, kiracı bulmak, kira bedelini almak ve hesabınıza yatırmak, mülkün yıllık vergisini ödemek gibi her turlu ihtiyacınız şirketimiz tarafından organize edilecektir.


Okan AKIN Prıncıpal Broker NMLS: 390228