Amerika’da Yatırım yapabilecek en iyi eyaletler

  • 0

Amerika’da Yatırım yapabilecek en iyi eyaletler

Evet Amerika’da yatırım yapmanın ne kadar karlı bir işlem olduğunu sizlere hep anlatmıştık. Bu konuda Amerika’da yatırım yapılabilecek en iyi eyaletler hangileridir bu sorunun cevabını sizlere paylaşacağız.

Amerika Birleşik Devletleri federal hükümetinin hemen hemen her yıl verdiği yatırım teşviklerinin toplam tutarı 80 milyar doları aştı bile. Özellikle işsizliğin yoğun olduğu bölgelerde yeni iş imkanları oluşturmak ve büyütmek yatırımları çekebilmek için eyaletler birbirleri ile adeta yarışa girmiş vaziyette. Her eyaletin kendine has ekonomik, sosyal ve yasal altyapısı bulunmaktadır. Bu nedenle bu dev ülkeye yatırım yapacakların her eyalet için değişen şartları dikkate alması da gerekmektedir. Her eyalet verdikleri farklı ve değişik teşviklerle yatırımcıları beklemektedir. ABD’de yatırım ve gayrimenkul danışmanlığını tam anlamı ile yapan HomeLife International, eyaletlerin yatırım çekmek ve işsizliği azaltmak için birbiri ile yarıştıklarını söylemektedir. Yatırımcılara birçok eyalette vergi indirimi, düşük faizli kredi, bedava arsa veya çok ucuza altyapısı hazır arsa verilmektedir. Genel olarak her eyaletin “İş Geliştirme Merkezi” ve “Ekonomik Kalkınma Ajansları” bulunuyor. Bu merkezler ziyaret edilerek bilgi de alınabilmektedir. “Yeterli yatırım kapasitesine sahip ve yeni oluşacak iş imkanı yaratacak yatırımcılar, eyaletlerin ve yerel yöneticilerin karşısına iş planları ve referansları ile çıkarlarsa büyük teşvik olanakları onları bekliyor olacaktır. Bu görüşmelerde hem Türkiye’yi hem de ABD’yi bilen danışmanlar ve hukukçuların bulunmasında da fayda var” denilmektedir.

Amerika’da Yatırım yapabilecek en iyi eyaletler

Amerika’da yatırım yapmak için bölge ve eyalet arıyorsanız bu durumda en karlı siz çıkmak istiyorsanız hemen bizlere danışarak sizlere sunacağımız fırsatları değerlendirmenize alabilirsiniz. Aklınıza takılan sorularda bize ulaşmayı unutmayın.

Tags :


Değerlendirmeni Paylaş

Okan AKIN Prıncıpal Broker NMLS: 390228