Amerika´da Gayrimenkul Alımı

  • 0

Amerika´da Gayrimenkul Alımı

Amerika´da Gayrimenkul Alımı

Dünya´nın en büyük ekonomisine sahip olan ABD içerisinde çeşitli alanlarda yatırım yapmak, hızlı geri dönüş ve katlanabilir yatırım karşılığı ile cazip işlemlerden birisi olmaktadır. Özellikle son yaşanan finansal kriz sırasında yabancı yatırımcıların bu ülkede oldukça gerilemesi, mevzuat bazında bazı sınırlamaların gevşetilmesi ve teşviklerin yapılmasıyla sonuçlandı. Bu durum, ülkemizdekiler için herhangi bir vize şartı taşıması gerektirmeden yatırım yapabilme imkânı tanımasıyla da garantili bir yatırım araç olmuştur. Özellikle Miami, New York gibi çok uluslu, gece hayatı yoğun, endüstrisi güçlü ve kültür, sanat yoğunluğu olan eyaletlerdeki yatırımlar Türklerin de oldukça ilgi gösterdiği bir alandır. Ancak yine de Amerika da yatırım yapmak isteyenlerin, firmamızın da sağladığı bir profesyonel Türkçe danışmanlık desteği alması, süreç öncesi ve sırasında büyük yarar elde etmenize imkân kılacağı düşünülmektedir.

ABD´de 2 Katına Kira Getirisi Sizi Çok Sevindirecek

Amerika´nın fırsatlar ülkesi olduğu gerçeği yabancı yatırımcılar için de açık bir seçenek haline geldiği bir gerçek diyebiliriz. Özellikle emlak alanında 80 bin dolardan 4 milyon dolarlara kadar yatırım olanakları mevcut. Ayrıca bu ülkeden alınan bir gayrimenkulün aylık getirisi, Türkiye ile kıyaslandığı zaman neredeyse 2 katını aşan bir miktarda gerçekleşebiliyor. Ortalama olarak 300 bin dolara alınan bir evin ABD´deki aylık kira getirisi 3-4 bin dolar arasında seyrederken, Türkiye´de bu gelir 1 veya 1,5 bin dolar arasında kalabilmektedir. Türkiye´deki konut veya müstakil evlerin yatırımdaki konumu da önem kazanıyor. Zira 300 bin dolarlık bir evin getirisi her zaman aynı olamazken, özellikle Miami gibi lüks şartların bir arada yer aldığı bir eyaletteki kiralık emlak satışı kolaylıkla talep görerek, 4 binden daha yüksek bir bedelle satış imkânı gerçekleştirebilir bir fırsat sağlamaktadır. Miami´de 120 m2´lik müstakil ev için 90 bin dolar ödeyerek aylık 2 bin dolar kira geliri sağlayabilirsiniz. Tabi Miami Beach bölgesinde 1 milyon dolarlık rezidans alımını da firmamız aracılığıyla gerçekleştirme olanağınız da mevcut. Bu göstergelerle birlikte Amerika da yatırım işlemi gerçekleştirmek isteyenler için özellikle gayrimenkul alanında olabildiğince cazip ve sağlıklı bir profil de çizmektedir.

Amerika’da Kiracı Bulmak Oldukça Kolay

ABD vatandaşları için ülkemizde birçok kişinin bilmediği bir konu var. O da, Amerikan vatandaşlarının kredi borçlarından ötürü, ev alımı için gerekli olan kredi puanlarını yitirmesi ve bu sebeple sadece kiralık ev ile yetinmek zorunda kalmalarıdır. Bu sebeple emlak alanında Amerika da yatırım yapanlar bu evlere kiracı bulma konusunda pek de zorluk dahi çekmemektedirler.

Tags :


Değerlendirmeni Paylaş

Okan AKIN Prıncıpal Broker NMLS: 390228